Nie pytaj DLACZEMU!

Przyłącz się i odkryj miejsce pełne inspiracji.

DLACZEMU my?

Fundacja „Dlaczemu” tworzy miejsce wyjątkowe, inspirujące i pełne pozytywnej energii. Jesteśmy grupą ludzi z wzajemnością zakochanych w literaturze, którzy pragną zarazić cały świat swoją pasją i pomysłami. Marzymy o tym, by nasz każdy nowy gość zaczarował się magią książek, tworząc wyjątkową społeczność czytelników oraz doświadczonych i początkujących twórców. Wcielając się w rolę współczesnych mecenasów sztuki, patronujemy ważnym inicjatywom i wydarzeniom kulturalnym.

DLACZEMU Dom Pracy Twórczej?

Przede wszystkim stawiamy na kreatywny rozwój młodych artystów. Jako opiekuni i mentorzy, poprzez promowanie idei tworzenia, pragniemy rozniecić w nich zapał do rozwijania swoich talentów. W tym celu organizujemy interesujące zajęcia i warsztaty tematyczne, odkrywające przed naszymi podopiecznymi nowe horyzonty i nieznane dotąd konwencje. Pomagają nam w tym dwa sympatyczne koty rasy Neva Masquarade – Przecinek i Kropka, które są nie tylko sympatycznymi maskotkami, ale też pełnoprawnymi członkami naszego zespołu.

DLACZEMU wydawnictwo?

Poszukujemy wspaniałych książek, ukrytych w głębi umysłów i na dnie biurkowych szuflad. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy wydawnicze, zachęcamy początkujących pisarzy do publikacji swoich mniejszych i większych dzieł. Nasza fundacja pragnie promować i wspierać każdy młody talent, zwłaszcza na starcie literackiej kariery.

dlaczemu

DLACZEMU kawiarnia?

Nic tak nie pobudza kreatywności, jak zapach świeżo mielonej arabiki. Preferujesz gorzką czarną, słodką białą, waniliową, karmelową, mleczną latte, a może przyprószone cynamonem cappuccino? Zrelaksuj się w miejscu wyjątkowym, w towarzystwie swoich przyjaciół lub ulubionej książki. Kawiarnia „Dlaczemu”, poza kawą i herbatą, serwuje także równie smaczne wieczorki literackie, spotkania autorskie oraz wystawy znanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Tworzymy przestrzeń spokojną, kultową, pełną roześmianego zamyślenia.

TOP
X