Targi z Bogiem
Literacki debiut, szorstki, przejmujący, prawdziwy. Dobro i Zło ścierają się wszędzie, na ulicy, na sali sądowej, w domu, w więziennej celi.
Literacki debiut, szorstki, przejmujący, prawdziwy. Dobro i Zło ścierają się wszędzie, na ulicy, na sali sądowej, w domu, w więziennej celi.
Tam, gdzie znikają maski, triumfuje prawda.
A prawda może zrodzić miłość.
I może też zabić…
Kobieta jest siłą. Siła jest kobietą! Historia głównej bohaterki książki to nieodparty dowód na ostateczne obalenie stereotypu, że przemoc domowa zdarza się jedynie w rodzinach ubogich. Książka została objęta matronatem Fundacji Centrum Praw Kobiet. Ta historia zdarzyła się naprawdę.
Oto Trzy Sztylety – a każdy z nich wymierza sprawiedliwość w odległym świecie, gdzie dobro przeplata się ze złem w ognistym tańcu, w rytmie smagających elfią skórę płomieni. Fantastyczna powieść Bartłomieja Grzankowskiego zuchwale porywa każdego czytelnika w niebezpieczną podróż u boku mistrzyni Zakonu Czerwonych Płaszczy, walecznej Yunelly, która mieczem włada nie miej biegle niż ciętym językiem.
„Złote Jabłko” to cykl 18 fotografii autorstwa Kamila Olechwirowicza, prezentujący najciekawsze prace, które powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat.
"Emigrantka", to słodko - gorzka opowieść o tym, jak ciężko żyje się z dala od kraju. Z daleka od znajomych miejsc i najbliższych ludzi. Tosia z Kostkiem próbują ułożyć sobie życie i odnaleźć się w obcej rzeczywistości. Zakładają rodzinę, pracują, często chowając dumę do kieszeni i próbując nie zgubić po drodze swoich wspomnień, tożsamości i nie przestając tęsknić za krajem.
Flora to zwyczajna dziewczyna z kwiatowej dzielnicy, której życie nie jest, jak to mówią, usłane różami. Usiłuje podnieść się po śmierci brata, ale seria niepowodzeń sprawia, że zamyka się w szczelnej, grubej skorupie, której nie jest w stanie ruszyć żaden terapeuta. Felis nie jest człowiekiem, a Niezmiennym i posiada jeden z czterech wyjątkowych talentów. Nie boi się ryzyka i co ważniejsze, zna przyszłość Flory. Czy ta wiedza pomoże mu zmienić jej przeznaczenie?
Fraszka dobra na wszystko - na długą podróż do pracy, na wieczorny relaks i jesienne smutki. Krótkie, czasem wesołe, a czasem pełne refleksji mini-rymowanki są doskonałym uzupełnieniem codziennej książkowej diety. "Fraszkoterapia" Marcina Urbana to coś więcej, niż tylko rozrywka - to "terapia" dla charakterów, lustro odbijające rzeczywistość, niecodzienne i odkrywcze spojrzenie na otaczający nas świat
Oto drugi tom radości, miłości, refleksji i obyczajów zamknięty w twardą jak życie oprawę Wielkiej Księgi Fraszkoterapii! Czasem zgryźliwie, a czasem zupełnie pobłażliwie wytyka sprzeczności współczesnego świata, piętrzące się problemy moralne i chorobliwe ambicje, piętnuje ludzkie przywary i brak zdrowego rozsądku, obracając je w liryczną formę błyskotliwego żartu.
Martę i Rabiha połączyła prawdziwa przyjaźń od dziecka. Są jak brat i siostra, jak papużki-nierozłączki, jak dwie połówki tego samego kamienia. Różni ich tylko jedno - w żyłach Rabiha płynie arabska krew.
O książce
– Dlaczego napisałeś to wszystko?
– Dlaczego?
– Tak. Dlaczego? W jakim celu? To chyba proste pytanie.
– Ale odpowiedź może być trudna.
– Trudna, jeśli chce się od niej uciec.
– Napisałem ją… Trudne pytanie. Napisałem, bo…
– Bo chciałeś się usprawiedliwić.
– Tak, chciałem się usprawiedliwić.
– Bo chciałeś się rozgrzeszyć.
– Tak, chciałem się rozgrzeszyć.
Robak, Tymoteusz Onyszkiewicz