Recenzja książki pt. Nieuległa” A. November

Trzeci tom trylogii A. November to bezpośrednia kontynuacja akcji z części „Niewidzialna”.
Książka jest tak obrazowo napisana, że emocje wręcz kipią. Od rozpaczy, po miłość, znowu przez wściekłość i chęć mordu. Totalny rollercoaster.
Blue za każdym kolejnym razem jest brutalnie zabierana niemal spod nosa męża. Wywieziona na drugi koniec świata jest zdana tylko na siebie.
Wielokrotnie pobita i zamknięta w Raven powoli traci nadzieję na uwolnienie. Dochodzi to tego niewiedza na temat losu, jaki spotkał Kellana. Skuta łańcuchami tłumaczy sobie sytuację, w jakiej się znalazła słowami: „na człowieka spada jedynie to, co może udźwignąć”. Być może będzie jeszcze miała szansę, w końcu da radę i uwolni się z Piekła.

Ale czy same myśli i próby ucieczki jej pomogą? Czy odsiecz nadejdzie?


Przy okazji obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w Wouterze Russo. Czy sam Diabeł może mieć zdolność odczuwania uczuć? Przyznaję, że jego postać kompletnie mnie zaskoczyła. Dostajemy opowieść o jego życiu, która wyjaśnia wiele kwestii i rzuca inne światło na jego zachowanie. Czy można mu wybaczyć? A może tylko zapomnieć? Zdecydujcie sami. Do niego dołącza postać Vivienne, jego bliźniaczki, z którą zawsze łączyły go dziwne…”układy”.
W tym samym czasie przyjaciele starają się zlokalizować zaginionego Kellana. Nie wiedzą w jakim jest stanie, ale cały czas maja przeczucie, że żyje. Nie mają jednak nikłego pojęcia, co się stało na kontenerowcu i jakie są tego skutki. Czy instynkt, który nieraz ratował ich z opresji podczas walk w Kabulu teraz zadziała? Czy będą mieli więcej szczęścia niż szeregowy Jake Staaf? Co wyniknie ze spotkania Anine Starr, Apaczów i szalonego szamana?

Czy Abi pozostanie nieuległa, czy jednak Daniel ją złamie?


Bez dwóch zdań musze napisać jedno – to najcięższy i najbrutalniejszy tom tej serii. Po raz kolejny muszę też podkreślić, że nie jest to lektura dla osób wrażliwych i liczących na lekką, romantyczną opowieść. To ciężki thriller, zawierający opisy zachowań destrukcyjnych, brutalnych gwałtów i pedofilii.
Historia tu opisana jest brutalna, wyrywa serce i niszczy duszę. Ale, drogi czytelniku, pomyśl teraz przez chwilę… Ile osób wokół nas ginie w niewyjaśnionych okolicznościach? Ile dzieci znika nagle, a ich rodziny zatracają się w bezowocnych poszukiwaniach? „Kto zabroni baronom, książętom, lordom czy politykom zlecać porwania kobiet czy dzieci dla własnych pragnień nie do końca rozumianych nawet przez nich samych?”. Opisana tu Abi i jej dzieje to fikcja literacka, ale czy tak do końca..? Te myśli pozostawiam już z Wami…
Ja z kolei polecam całą trylogię i czekam z niecierpliwością, czym w najbliższej przyszłości znów zaskoczy nas Autorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *